Меморіальний музей Ю.В.Мейгеша

        Літературно-меморіальний музей Ю.В. Мейгеша,створений на базі будинку  культури с.Великий Раковець.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  о.ождблєзї\
 
        Музей засновано за ініціативи В.В.Кузана начальника відділу культури і туризму (2005-2011рр.),художнього керівника будинку культури с.Великий Раковець О.Ю.Зеленяк та старанням завідуючої літературно-меморіальним музеєм Ю.В.Мейгеша М.Ю.Алмашій.
       Основний фонд музею налічує більше 550 експонатів письменника.
          Потрапивши в музей в поле зору відвідувачів потрапляє костюм письменника. На окремих стелажах представлені :грамоти,почесні грамоти,подяки за сумлінну працю в громадському житті та на літературній ниві.
         Слід зазначити,що в нашому музеї є вітальні адреси з нагоди ювілеїв Ю.В. Мейгеша від відомих письменників. Численна кількість газетних статтів,де друкувався письменник.
      Серед експонатів нашого музею можна побачити:стіл, друкарську машинку, картину «Моє село»,яку написав письменник, а також домашню бібліотеку  письменника, де представлені книги українських і зарубіжних класиків.
       Великою цінністю серед експонатів є значки та медалі, якими нагороджено Юрія Васильовича за успішну роботу на літературній ниві.
        Не менш важливими експонатами музею є статті, оповідання, повісті, романи,які вийшли з під пера письменника, а також рецензії на його твори.
          Серед експонатів є багато документів, Військовий квиток (1973р.),посвідчення Юрія Васильовича, як позаштатного співробітника ОПВР та численна кількість інших, це і рукописи, листи, запрошення, багато фотографій, які представленні на стендах. А також багато вирізок із газет в яких іде мова про життя і творчість Мейгеша.
        Це неповний перелік того, що можна побачити.
        Слід зазначити, що всі експонати в музеї Ю.В.Мейгеша є оригіналами.
        За роки існування літературно – меморіального музею було проведено багато екскурсій. В закладі побувала численна кількість відвідувачів, більша частина яких це учні та педагоги шкіл з усіх куточків України, а також туристи із за кордону,жителі та гості нашого села і району.
 
           На базі літературно-меморіального музею спільно з учителями середніх шкіл проводяться уроки з української літератури з метою вивчення життєвої і творчої діяльності письменника.
          При музеї діє гурток «Юні літератори»,де учні мають змогу вивчати творчість Мейгеша», і інсценізують уривки з романів письменника.

 

         В 2010р. музей Мейгеша приймав участь у конкурсі «Кращий народний музей Закарпаття».   В основу праці було покладено матеріали музейної експозиції. У підсумку робота  посіла перше місце у номінації : «Видатний земляк» і завідуючу  музеєм було нагороджено грамотою.

        Експозиція літературно-меморіального музею Ю.В.Мейгеша розраховано на всі вікові групи і зацікавить кожного цінителя талантів свого краю.АДРЕСА МУЗЕЮ:
с. Великий   Раковець
вул. Волошина
у приміщенні
Будинку  культури


                                                 БУДИНОК КУЛЬТУРИ
 
                                                          Знакова подія
                                          Музей відкрито в день книги                                               
          Днями у приміщенні будинку культури с.В.Раковець відкрито літературно-меморіальний музей Юрія Мейгеша. Відкриття музею приурочено до Всесвітнього дня книги і тому набуває особливого значення. Треба сказати,що абсолютно більшість закарпатських письменників представлена в двох музеях : в музеї Спілки письменників та в літературно-фольклорному музеї в с.Копашневі Хустського району. Персонального музею не має ніхто: ні Потушняк ,ні Чендей,ні менш відомі  письменники. Ю.В.Мейгешу в цьому плані пощастило,він має аж два музеї –в шостій школі м.Мукачева та тепер вже і в рідному силі .
         Ініціаторами відкриття музею виступили Марія Алмашій, Оксана Зеленяк,сільська рада,відділ культури й туризму РДА та обласне управління культури .Приємно,що на церемонію завітали і Юрій Глеба ,начальник обласного управління культури,і Марія Юріївна Мейгеш-дружина письменника, і багато шанувальників творчості знатного земляка. Всі виступаючі висловили захоплення роботою Марії Алмашій ,яка доклала багато зусиль ,тай власних коштів,для того , щоб привести експонати в село , підготувати приміщення, зробити експозиції.
          А дружина письменника передала музею безліч особистих речей Юрія Васильовича: друкарську машинку, письмовий стіл, нагороди, фотографії тощо. Сільський голова Андрій Васильович Худа висловив сподівання, що тепер село відвідуватиме ще більше туристів. Спогадами поділилися М.Ю.Мейгеш, В.І.Ковач, І.М.Галайда, а народний колектив «Раківчанка» виступив з концертною програмою .
          Принагідно звертаюся до жителів села з проханням приносити в музей речі відомого письменника, поділитися спогадами про нього.
                                                                                                 Василь Кузан
                                                                     Нове життя .-2008.- 3 травня
                                                                             ФОТОАЛЬБОМ
 

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар