субота, 8 березня 2014 р.

Голуби миру Великого Раківця

 
         6 березня у бібліотеці-філії с. В. Раковець, проведено міні-акцію «Голуби миру Великого Раківця»,  де діти на паперових голубах написали свої побажання за мир, а також було проведено інформаційну бесіду «Звідки прилетів голуб миру?».
         З давніх-давен голуб вважався символом миру. Упродовж тривалого часу щиро вірили, що в голуба відсутній жовчний міхур, а жовч вважалася причиною всього злого.
         У Стародавньому  Римі символом миру вважалися голубки Венери, які звили собі гніздо в перекинутому шоломі Марса. Через відданість своїм нащадкам, голуб символізував материнські почуття. Іноді голуб трактувався і як знак мудрості.
          Голуби вважалися священними птахами і провісниками богів у країнах Сходу.
         У християнстві голуб – символ Святого Духа. Голубка, випущена Ноєм, принесла йому гілочку оливкового дерева як знак примирення стихії. Голуб є також одним із головних образів Біблії.
           В епоху раннього Середньовіччя голуб виступає символом щирої, вічної і ніжної любові. В українському фольклорі, зокрема в колядках, поширене оспівування двох міфічних голубів, які створили небо і землю, місяць і зорі.
         Характерно, що і в геральдиці голуб виступає символом миру, любові і дружби, тому його зображення зустрічається, як правило, на гербах тих українських родин і міст, які рідко вели війни, були прихильниками мирної політики (герб Миколаєва Львівської обл.,герб Королевого Закарпатської обл.).
         У 1949 році в Парижі та Празі проходив Всесвітній конгрес прихильників миру. Саме тоді зображення цього птаха було офіційно затверджено як емблему конгресу.  На ній було намальовано білого голуба з гілочкою оливкового дерева в дзьобі.
 Немає коментарів:

Дописати коментар